mapa-slovensko

MP4S

Meeting point Sandberg

Bratislava, SR

súťaž_2010

sipka diagramy-3 diagramy-2 diagramy-1 diagramy-4 rez rez-potopa pohlad pohlad2 plachta-2-3 D

Schémy aktivít, prírodných možností miesta a ich závislosti na navrhovanej štruktúre.  Tvárnice, ktoré tvoria základ pre celú štruktúru objektu, vychádzajú priamo z výrobného procesu. Blok pórobetónu je doplnený o prvky pre navrhované funkcie. Ytong + archeologická funkcia vytvára novú tvárnicu ktorá má v sebe odliate vybrané artefakty a čitateľný text pre ilustráciu historických procesov atď.

idea

situácia_rozvrhnutie jednotlivých fukcií v rámci areálu

situácia_strešné tvárnice_perforácia

rezy_meniaci sa tvar terénu a koruny štruktúry

rez_otvorená štruktúra, umožňujúca rekreačné využitie priestoru

rez_zatvorená štruktúra_jej vertikálny pohyb je závislý na stave vody_v prípade zvýšenej hladiny sa štruktúra dvíha vďaka poréznosti materiálu

   Súťažný návrh, ktorého cieľom bolo nájsť možnosti na opätovné využitie miesta na brehu rieky Moravy, priamo pod vrchom Sandberg. Idea vychádza priamo z výrobného procesu stavebného materiálu a výsledkom sú nové veľkoformátové tvárnice, ktoré sú navzájom komponované tak, aby vytvárali potrebné priestory. Štruktúra je krajinou samou o sebe. Spája jednotlivé formy komunikácií, otvára nové priehľady do okolia, dotvára záplavový breh rieky, reaguje na jej hladinu a poskytuje tak nové možnosti jej využitia.